best free website templates

Hakkımda

Cenk Erdoğan

1979 yılında İstanbul’da doğdum.


Müzik çalışmalarıma Özel Kalamış Lisesi’nde Murat Ermutlu ile başladım.


1997 Yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik (Kompozisyon) Bölümüne burslu girmeye hak kazandım. Kamil Özler, Neşet Ruacan, Şevket Akıncı ile gitar teknikleri ve ifade biçimleri ve Aydın Esen, Ali Perret, Can Kozlu, Kamil Özler,”Butch” Morris ile caz kompozisyon ve aranje teknikleri üzerine çalıştım.


2000 yılında kurduğum “On CUE” adlı grup ile çeşitli caz kulüplerinde bestelerimi çaldım.


2001 yılında müzik bölümünü birincilikle bitirdim.


2003 yılında “aria music”de Cengiz ONURAL’ın “Bir Nefes Hayat” adlı albümünde aranjör olarak yer aldım.


2008 yılında Baykuş Müzik Bünyesinde ve Sinan Sakızlı prodüktörlüğünde ilk albümüm “İLE”yi kaydettim. Bu albümde Arda Baykurt davul, Alper Kılıç bas çaldı.


Yine aynı sene Çağan Irmak‘ın yazıp yönettiği “Issız Adam” adlı filmin müziklerini aria ile yaptım ve Yeşilçam tarafından verilen “2009 En İyi Film Müziği” ödülünü ve “Direkler Arasi Seyircileri Tiyatro Ödülleri”nde “Şems Unutma” adli oyuna besteledikleri müziklerle “Özgün Tiyatro Müziği Ödülü”nü Jehan Barbur ile aldim.


2009′da kendi adımı taşıyan trio’m feat. Tineke Postma ile 16. İstanbul Caz Festivali ve 19.Akbank Caz Festivalin’de çaldım. Aynı sene Yinon Muallem ensemble ile Bochumda düzenlenen “Karawane 2009″ festivalinde çaldım. Yine aynı sene Nihan Devecioğlu ve Adam Matta ile oluşturduğum trio ile Zaltsburg Music Fest., Bayreuth young artists fest. ve Bonn Summer festivalinde çaldım.


2010 yılında Orhan Osman’ın kurduğu “Tukophony All Stars” grubu ile Trilog Gurtu ve Dominique Di Piazza ile çaldım.


Yine ayni yıl “Tukophony All Stars” grubu ile Dave Weckl, Erci Levy, Kai Eckhardt, Goksel Baktagir, Nedim Nalbantoğlu ile çaldım.


2011 yılında Ron Scudder’in Prodüktörlüğünde ikinci studyo albümümü San Franciscoda Bird&Egg studyolarında kaydettim. Bu albümde efsane Basci Kai Eckhardt ve Jason Lewis ile çalistım. Amerikada Berkeley Jazz School Records etiketiyle yayinlanan albüm, Türkiye’de Baykuş Müzik Etiketiyle yayinlandı.


Halen çalışmalarıma “aria music” ile film ve dizi müzikleri yaparak ve kendi adımı taşıyan trio’m ile konserler vererek devam etmekteyim.